Dezvăluirea momentului despre cei de la FCSB! Ce a făcut echipa lui Elias Charalambous. S-a întâmplat chiar înaintea duelului România-Israel

Dezvăluirea momentului despre cei de la FCSB! S-a aflat ce a făcut echipa lui Elias Charalambous. S-a întâmplat chiar înaintea duelului România-Israel. Este vorba despre o partidă amicală susţinută de către echipa roş-albastră.

Deoarece Superliga este pusă pe pauză din cauza meciurilor echipelor naționale, cluburile din prima ligă au hotărât să-și programeze mai multe meciuri amicale. Şi echipa lui Elias Charalambous a susţinut un meci de pregătire.

Ce a făcut FCSB-ul înaintea meciului naționalei

FCSB a disputat astăzi, în baza de la Berceni, un amical contra echipei de ligă secundă CSM Alexandria.

Vicecampioana s-a impus cu 2-1, se arată pe pagina de Facebook clubului.

Scorul a fost deschis de Damjan Djokovic, în minutul 32, urmând ca Octavian Popescu să facă 2-0, șase minute mai tarziu. Singurul gol marcat de oaspeți, a fost a lui Petre Simon, atacantul CSM Alexandria, în minutul 69.

În echipa de start de la FCSB, au fost prezenți jucători precum Adrian Șut, Damjan Djokovic, Alexandru Băluță sau Octavian Popescu.

Pe parcursul jocului a fost introdus în teren și fundașul stânga Cristi Ganea. Acesta a sosit la FCSB în urmă cu câteva zile.

Primul „11” al roș-albaștrilor în amicalul cu CSM Alexandria: Udrea – Crețu, Ngezana, Haruț, Panțîru – Șut, Djokovic, Lixandru – M. Toma, A. Băluță, Oct. Popescu.

Introduși pe parcurs: Andrei Vlad, Cristi Ganea, Joyskim Dawa, Luca Ciobanu, Robert Necșulescu, Denis Colibășanu, Andrei Pandele și Luca Ilie.