Decizie de ultim moment al echipei lui Gică Hagi! Ce trebuie să știe spectatorii care vor merge la `finala` Farul – FCSB. Măsură drastică luată de organizator, lumea se va înfuria.

Organizatorii meciului Farul Constanța – FCSB au făcut un anunț de ultima oră pentru toți fanii care merg la duelul decisiv în lupta pentru titlu.

Măsură fără precedent luată de clubul lui Gică Hagi

Farul Constanța – FCSB este partida care ar putea decide încă din această seară campioana României. Meciul se joacă la Ovidiu, iar organizatorii au anunțat ce măsuri au luat, în ultimul moment.

După scandalul cu împărțeala biletelor, care a făcut valuri la Marea Neagră și nu numai, clubul lui Gică Hagi a anunțat măsuri fără precedent la meciul cu FCSB.

Spectatorii nu vor avea voie să iasă din stadion până la pauza meciului „pentru a preîntâmpina problemele legate de scanarea biletelor”.

„În atenția suporterilor fariști!

-Nu vor fi case de bilete deschise la stadion! Toate biletele pentru acest meci au
fost epuizate!
-Veniți din timp la stadion pentru a evita aglomerația de la porțile de acces!
-Tot stadionul să fie colorat doar în alb și albastru!
-Accesul publicului se face începând cu ora 19:30.
-Suporterii care vor intra pe stadion nu vor mai putea părăsi arena până la pauza meciului! *Această decizie a fost luată pentru a preîntâmpina problemele legate de scanarea biletelor. Un bilet o dată scanat devine invalid pentru o a doua scanare!

La ora 19:45, pe terenul Central din cadrul Academiei Hagi, va avea loc festivitatea de premiere a echipei de fete a Farului care a promovat în Liga 1!
Hai, Farul! Să scriem istorie!”, este mesajul postat de Farul Constanța pe contul oficial de Facebook.

Farul Constanța poate deveni campioana sezonului 2022-2023 cu o victorie în fața lui FCSB. Este pe primul loc în clasamentul play-off-ului înaintea etapei a 9-a, cu 47 de puncte, la un singur punct în fața adversarei de astăzi.