Dan Petrescu nu s-a mai abţinut! Ce a putut să spună la finalul meciului. Greşeala care îl poate costa calificarea

Dan Petrescu nu s-a mai abţinut! S-a aflat ce a putut să spună la finalul meciului. Greşeala care îl poate costa calificarea, după ce echipa lui a ajuns până în sferturile de finală din Liga Campionilor Asiei.

Jeonbuk, echipa antrenată de Dan Petrescu a remizat, miercuri, la meciul cu Ulsan din turul sferturilor de finală din Liga Campionilor Asiei, scor 1-1.

Dan Petrescu nu s-a mai abţinut!

În minutul 25 al partidei, Orobo a avut un penalty pentru Jeonbuk, pe care l-a ratat. Dan Petrescu este de părere că acest lucru a fost un moment cheie pentru echipa lui, care merita să câștige.

„A fost un joc bun. Păcat că nu am câștigat. Îmi pare rău pentru suporteri. Jeonbuk ar fi meritat să câștige, dar și asta face parte din joc. Credem că lovitura de pedeapsă ratată ne-a demoralizat.

Am ajuns să câștigăm doar un punct din cauza unei greșeli mari, ceea ce este regretabil. După ce am fost egalați am avut o șansă mare, dar nu am obținut victoria. Vom juca bine în al doilea meci. A fost o singură greșeală. În afară de asta, jucătorii au luptat foarte bine”, a spus Dan Petrescu, după meci, potrivit digisport.ro.

Pentru echipa lui Petrescu urmează meciul din campionat cu Suwon, la data de 9 martie, de la ora 07:00, după care se va reîntâlni cu Ulsan pentru, în retur, pe 12 martie, de la ora 12:00.