Dan Petrescu a făcut scandal după meciul cu U Cluj! Şi-a desfiinţat toată echipa: ‘Voiam să fac 8 schimbări la pauză’ + Avertisment pentru partida din campionat

Dan Petrescu a făcut scandal după meciul cu U Cluj! Şi-a desfiinţat toată echipa, dar i-a şi avertizat înaintea meciului din Superliga. Antrenorul echipei din Gruia i-a făcut praf pur şi simplu pe jucători.

Dan Petrescu era un car de nervi la finalul meciului Universitatea Cluj – CFR Cluj 1-1, din Cupa României.

Dan Petrescu a făcut scandal după meciul cu U Cluj!

„Nu sunt mulţumit de prestaţia jucătorilor. Nu au meciuri în pcioare şi nu au ritm. Majoritatea au arătat rău. Nu a fost ce trebuie în seara asta. Primele 10 minute au fost bune, apoi dezastru. Mult prea puţin la pretenţiile noastre. Mi-au arătat mai mult cei de la U Cluj decât ai mei. Ştiam că o să-şi dea viaţa cei de la U Cluj. A fost un meci slab, nu ne ajută la nimic.

Adversarul a avut prea multe ocazii. Nu au meciuri în picioare. Asta e singura lor scuză. E greu să faci o echipă cu jucători care nu au ritm de joc. Nu au făcut faţă intensităţii. De mult nu am mai certat echipa aşa. Pozitiv e că nu am pierdut, dar mă aşteptam mult mai mult de la jucătorii mei.

Am vrut să fac 8 schimbări la pauză, dar nu aveam cum”, a spus Dan Petrescu, la finalul meciului, conform Digisport.

Mai mult, antrenorul ardelenilor a spus clar. Va schimba toată echipa pentru meciul din weekend, de pe Cluj Arena. A avertizat deja că meciul va fi unul infernal. „Va fi la fel de greu şi duminică. Va fi un meci închis, cu mici detalii. Cine va marca primul va câştiga duminică spun eu. Vor fi şi mai mulţi fani cred. Să vedem dacă jucătorii care vor intra vor reuşi. A fost o atmosferă foarte bună de fotbal. De asta îmi pare rău că unii jucători nu au jucat bine într-o asemenea atmosferă”, a mai spus antrenorul ardelenilor, conform sursei citate.