Dan Alexa s-a dezlănţuit! Ce l-a scos din minţi la meciul cu Rapid: ‘Nu erau pregătiţi să joace’ + Probleme mari pentru moldoveni

Dan Alexa s-a dezlănţuit! S-a aflat ce l-a scos din minţi la meciul cu Rapid. FC Botoşani e lanterna roşie în Superliga şi a început prost şi grupele Cupei României. A pierdut, scor 1-3, disputa contra giuleştenilor.

Dan Alexa este supărat pentru ocaziile imense ratate de echipa sa. Mai mult, a pierdut şi doi jucători importanţă. Drole şi Florescu s-au accidentat.

Dan Alexa s-a dezlănţuit!

„Analiza meciului e foarte simplă. Ocazii aparent identice, ei au dat gol, noi am ratat. Am avut bară, cornere. La 1-0 şi 2-0 am avut ocazii imense. Asta a făcut diferenţa. În momente importante nu am reuşit să dăm gol. Felicit Rapid. A făcut diferenţa când a trebuit.

Mă îngrijorează accidentările lui Drole şi Florescu. Nu erau pregătiţi să joace. Asta e supărarea mea cea mare. Nu sunt mulţumit de primul sfert de oră, dar apoi am avut situaţii clare. Trebuie să înscriem, să dăm goluri.

Mă bucur că a venit Casap. Mă bucur, e un campion, un jucător cu caracter. Avem problemele astea. Drole s-a accidentat din păcate. Va sta 2-3 săptămâni. Sra varianta de atacant cea mai importantă”, a spus Dan Alexa, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Antrenorul moldovenilor e într-o situaţie grea. FC Botoşani e ultima în Superliga, iar peste două zile are meci pe terenul celor de la CSU Craiova. „Să strângem rândurile că în 2 zile jucăm la Craiova. Sunt supărat doar pe accidentările lor. Multe cartonaşe galbene. La meciul cu UTA 8 minute de prelungire, nimeni n-a înţeles de ce”, a mai spus Alexa, conform sursei citate.