Cu cine va juca Sorana Cîrstea în optimi. Românca, în mare formă la Miami. Nu i-a dat nicio şansă Dariei Kasatkina

Cu cine va juca Sorana Cîrstea în optimi. Românca, în mare formă la Miami. Nu i-a dat nicio şansă Dariei Kasatkina. Cea mai bine clasată româncă în circuitul WTA a făcut un nou meci solid.

Sorana Cîrstea s-a impus, în minim de seturi, cu Daria Kasatkina. Jucătoarea noastră a câştigat în două seturi, 7-5, 6-2 şi s-a calificat în optimi la Miami Open.

Cu cine va juca Sorana Cîrstea în optimi

Condusă cu 3-0 în primul set, Sorana Cîrstea, locul 24 WTA a întors rezultatul şi s-a impus cu 7-5, în 53 de minute. Apoi, a câştigat şi setul secund în faţa rusoaicei Daria Kasatkina, locul 11 WTA.

Sorana a câştigat fără probleme setul secund, cu 6-2, şi s-a calificat în optimile de finală de la Miami Open după un meci care a durat o oră şi 28 de minute. În optimi, Sorana va întâlni învingătoarea din partida Danielle Collins (Statele Unite) – Elina Avanesyan (Rusia).