Cristiano Ronaldo și-a ieșit din minți. Ce a putut să facă la finalul meciului. Imagini virale / Video

Cristiano Ronaldo și-a ieșit din minți după meciul Al Shabab – Al Nassr, scor 2-3, din etapa cu numărul 21 a campionatului din Arabia Saudită.

Suporterii fostei echipe a lui Marius Șumudică au început să strige la finalul meciului numele rivalului portughezului, iar acesta a făcut un gest la care nimeni nu se aștepta.

Cristiano Ronaldo, gesturi obscene pe teren

Al Nassr a câștigat meciul cu Al Shabab. Cristiano Ronaldo a deschis scorul din penalty, în minutul 21.

Gazdele au restabilit egalitatea, prin Yannick Carrasco, chiar înainte de pauză. Al Nassr a preluat, din nou, conducerea, apoi a fost egalată. În final, Talisca a marcat golul victoriei, în minutul 86.

După fluierul final, jucătorii au început sărbătoarea pe teren, dar mai mulți suporteri aflați în tribune au început să strige numele lui Messi. Vedeta lui Al Nassr s-a enervat cumplit, a mers în fața tribunei și a început să facă gesturi obscene.

Vezi această postare pe Instagram

O postare distribuită de MARCA (@marca)

Imaginile au devenit imediat virale.

Cristiano Ronaldo a făcut spectacol până acum la echipa sa. A marcat în toate meciurile din 2024.

Ronaldo, scandal uriaș în Liga Campionilor Asiei

Lusitanul nu s-a abținut nici în meciul din Liga Campionilor Asiei cu Al-Feiha. Ronaldo și-a faultat un adversar, dar tot el a fost nemulțumit. După ce l-a călcat pe gleznă pe Al Khalfa, arbitrul i-a arătat cartonașul galben și imediat a început scandalul. Fotbalistul a început să țipe fiind nemulțumi de decizia centralului. Luis Castro, antrenorul lui Al Nassr, a protestat la aceeași fază și a văzut și el cartonașul galben.

Al-Nassr s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei după ce a învins-o pe Al-Feiha, scor 2-0. În tur, echipa portughezului câștigase cu 1-0.