Cristiano Bergodi, dat afară?! Presiune uriaşă pe Dan Şucu. Dezvăluiri de ultimă oră din Giuleşti

Cristiano Bergodi, dat afară?! Presiune uriaşă pe Dan Şucu. Dezvăluiri de ultimă oră din Giuleşti. Rapidiştii au început foarte prost play-off-ul de Superliga. Au încasat două înfrângeri în primele două meciuri.

După eşecul cu CSU Craiova se cere schimbarea lui Cristiano Bergodi. Nicolae Cristescu, fost finanțator al giuleștenilor, a văzut meciul alături de acționarii Dan Șucu și Victor Angelescu. Spune că antrenorul Cristiano Bergodi ar trebui să fie demis.

Cristiano Bergodi, dat afară?!

„După părerea mea, da, Cristiano Bergodi este în pericol. Eu zic că Bergodi ar trebui să fie schimbat.

Ar trebui să-i impui victorii în următoarele etape, în următoarele 2-3 meciuri. Joc superb în prima repriză, iar în a doua repriză n-am mai jucat nimic. Nimeni nu mai vorbește. Suntem extrem de triști, de abătuți.

Nu avem nicio explicație. Niciunul nu știe ce să zică. Va fi un drum de întoarcere al tristeții. Nu înțelege nimeni nimic după o primă repriză în care ai dominat. Suporterii au cântat absolut tot meciul.

Am stat o jumătate de oră după finalul meciului ca să se elibereze stadionul. Suporterii au cântat, au susținut echipa în continuare. Echipa a venit la peluză. Suporterii nu i-au contestat sub nicio formă.

Toată peluza a cântat. Este o galerie deosebită, rar am văzut așa ceva. Au avut un comportament bun. Nu a înjurat nimeni conducerea, nu există așa ceva. N-a fost nicio incitație.

Am stat de vorbă cu Jandarmeria și ne-au felicitat. Nimeni nu vorbește. În proporție de 90% cu titlul s-a terminat”, a declarat Nicolae Cristescu, conform fanatik.ro.

Cristescu e șocat că Rapid nu a putut să țină de rezultat. „N-am mai văzut așa ceva decât la Rapid. Noi suntem Rapidul din Giulești, iubește-l și ai să înnebunești. Este incredibil! Am dominat copios în prima repriză, Craiova a avut doar o jumătate de ocazie. Ai 1-0, joci în superioritate numerică, iar în a doua repriză…

N-am nicio explicație logică. Am stat chiar lângă Dan Șucu și Victor Angelescu. Nimeni nu înțelege nimic. Normal că suntem șocați. Ai 1-0 și nu poți să ții de rezultat, ești în superioritate numerică. Echipa a făcut un spectacol penibil”, a spus Nicolae Cristescu, potrivit sursei citate.