Cristiano Bergodi, dat afară de la Rapid?! Dan Şucu, îndemnat să-l schimbe pe italian: ‘Nu mai gestionează vestiarul’ + Ce a făcut patronul giuleștenilor la finalul meciului

Dan Şucu a fost sfătuit să-l demită pe Cristiano Bergodi după înfrângerea din Bănie. Italianul ar fi pierdut controlul vestiarului.

CSU Craiova a câștigat derby-ul cu Rapid, scor 2-1, în etapa a doua din play-off-ul SuperLigii, deși a jucat în inferioritate numerică o repriză.

Dan Şucu, sfătuit să-l dea afară pe Cristiano Bergodi

Dan Șucu a rămas fără cuvinte la finalul meciului pierdut cu CSU Craiova. Acționarul giuleștenilor a stat în mijlocul suporterilor la meci, alături de Victor Angelescu. După golul lui Funsho, Șucu a fost în extaz și a cântat, dar la final imaginile surprinse au spus totul.

Acționarii echipei au fost de-a dreptul înmărmuriți.

Dan Șucu nici nu s-a gândit că Rapid va pleca învinsă din Bănie, după ce a condus cu 1-0, iar oltenii au jucat o repriză în 10 oameni. Dacă până atunci a stat în picioare, omul de afaceri s-a așezat după ce Kovacs a arătat punctul cu var.

Foto. captură Digi Sport

„Eu nu mă mir dacă îl schimbă pe Bergodi”

Constantin Zotta, fost oficial la Rapid, a declarat după meci că se așteaptă ca Șucu să-l înlocuiască pe Cristiano Bergodi.

„Eu nu mă mir dacă îl schimbă pe Bergodi. Acum, după meciul din seara asta. Uite, după fazele astea. E clar că nu mai gestionează vestiarul. Și după înfrângeri, din ce vedem în reacțiile lui Papeau și Braun. Tu, clubul Rapid, trebuie să îi sancționezi pe Papeau și Braun după astfel de reacții. Și sunt doi jucători importanți. Dacă nu se întâmplă ceva acolo, lucrurile iau amploare.

Nu e OK nici schimbarea lui Papeau, atât de devreme”, a spus Constantin Zotta la Orange Sport.