Cosmin Contra s-a dezlănţuit! Antrenorul român a declanşat un scandal uriaş. Ce l-a nemulţumit după duelul cu Cristiano Ronaldo

Cosmin Contra s-a dezlănţuit! Antrenorul român a declanşat un scandal uriaş. Ce l-a nemulţumit după duelul cu Cristiano Ronaldo. A dezvăluit motivul pentru care formația sa nu s-a putut impune.

Cosmin Contra, acuzații grave la echipa starului portughez! Ce s-a întâmplat la finalul partidei Damac – Al Nassr.

Cosmin Contra s-a dezlănţuit!

Damac a pierdut în fața celor de la Al-Nassr, scor 1-2, golurile gazdei fiind marcate de către Andreson Talisca și Cristiano Ronaldo.

Cosmin Contra, tehnicianul celor de la Damac, a fost total nemulțumit de deznodământul partidei. A criticat dur arbitrajul care ar fi avantajat formația în cadrul căreia este legitimat starul portughez.

Intervenția lui Nicolae Stanciu a fost taxată cu penalty pentru gazde, transformat cu succes în golul decisiv de către Ronaldo, spre finalul partidei secunde. Această decizie a arbitrilor ar fi trebuit să nu existe, susține vehement tehnicianul român.

„Nu meritam să pierdem acest meci. Cred că o echipă atât de mare ca Al Nassr nu ar trebui să aibă nevoie de ajutorul arbitrilor. Arbitrajul din partea secundă a fost decisiv. Golul marcat de Ronaldo nu trebuia să existe pentru a venit după o greșeală.

În prima repriză, Al Nassr nu a creat pericol, deși e o echipă cu multe vedete!”, a spus Cosmin Contra, potrivit presei arabe.

Nicolae Stanciu, pasa excepțională de gol!

N’Koudou a deschis scorul partidei pentru formația lui Cosmin Contra, în prelungirile primei reprize, din pasa de senzație a lui Nicolae Stanciu.

Formația lui Contră a recuperat balonul la marginea careului, iar mijlocașul român a preluat mingea la 30 de metri de propria poartă. A avansat și i-a pasat în adâncime lui N’Koudou, jucător francez, care a finalizat cu succes de la marginea careului.