Confruntarea titanilor! Cristiano Ronaldo și Messi au făcut spectacol în meciul anului. Nouă goluri într-un recital de gală / Foto

Confruntarea titanilor! Cristiano Ronaldo și Messi au făcut spectacol în meciul anului dintre PSG și o echipă formată din jucători de la Al Hilal și Al Nassr.

Ronaldo și Messi și-au început recitalul în prima repriză. Leo a deschis balul din penalty, iar CR 7 a reușit o dublă în primele 45 de minute.

Confruntarea titanilor

Leo Messi a fost cel care a deschis balul și a marcat din pasa perfectă al lui Neymar.

Ronaldo a reușit să restabilească egalitatea în minutul 34, iar Marquinhos a dus PSG-ul din nou în avantaj.

Starul portughez a arătat că încă mai poate să facă show și a adus din nou egalarea pentru selecționata arabă cu un gol din penalty.

Scorul pauzei a fost 2-2, iar de la PSG Bernat a fost eliminat în minutul 30.

A 2-a repriză a început în forță, iar Sergio Ramos a dus scorul la 3-2 după o pasă senzațională al lui Mbappe.

Jang Hyun-Soo a restabilit egalitatea pentru a 3-a oară în minutul 56.

Mbappe și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor și a dus scorul la 4-3 în minutul 60.

În minutul 61, Ronaldo și Messi au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Pereira și Kari.

Hugo Ekitike a dus scorul la 5-3 pentru PSG în minutul 79.

5-4, Talisca a închis tabela în minutul 94.

Echipele de start:

Al Hilal & Al Nassr: Ospina – Al Boleahi, Al Burayk, Al Juwayr, Cuellar, Konan – Gonzalez, Talisca – Ighalo, Marega, Cristiano Ronaldo

PSG: Keylor Navas – Achraf Hakimi, Marquinhos, Sergio Ramos, Juan Bernat – Fabian Ruiz, Carlos Soler, Renato Sanches – Neymar Jr, Lionel Messi, Kylian Mbappe