Bombă în grupa României! S-a terminat Elveția-Belarus. Edi Iordănescu, direct vizat de rezultat.

Dacă tricolorii câștigă în această seară cu Andorra urcă provizoriu pe primul loc în grupa I.

Bombă în grupa României

Nebunie la St. Gallen. Belarus a produs surpriza în Grupa I din în preliminariile EURO 2024. A terminat la egalitate meciul cu liderul grupei, Elveția, scor 3-3.

Elvețienii au fost conduși dar au reușit să restabilească egalitatea în finalul meciului.

Xherdan Shaqiri a deschis scorul pentru Elveția în minutul 29. Ebong a restabilit egalitatea în repriza a doua. Apoi, a fost rândul lui Polyakov să mărească avantajul echipei sale. Antilevski a marcat pentru oaspeți, iar reușita a fost validată după consultarea VAR, în minutul 84. Cinci minute mai târziu, Akanji a redus din diferență, pentru ca Amdouni să restabilească egalitatea, 3-3.

Dacă naționala România câștigă în această seară cu Andorra urcă provizoriu pe primul loc în grupa I.

Elveția are 15 puncte, România are 13 puncte, în timp ce Israel a adunat 11. Urmează Kosovo cu 7 puncte, Belarus cu 6 puncte și Andorra cu 2 puncte.