Atac devastator la adresa vedetelor lui Elias Charalambous! I-a făcut praf în direct. Adrian Porumboiu îl va scoate din minţi pe Gigi Becali

Atac devastator la adresa vedetelor lui Elias Charalambous. Adrian Porumboiu nu a avut milă de jucătorii lui Gigi Becali și i-a făcut praf după egalul cu Petrolul, scor 2-2.

Jucătorii luați la țintă de fostul arbitru au fost Joyskim Dawa și Syiabonga Ngezana.

Adrian Porumboiu i-a făcut praf pe Dawa și Ngezana

Fostul patron din Liga 1 i-a criticat dur pe fundașii lui Elias Charalambous, după ce FCSB a condus la Ploiești, 2-0, dar a fost egalată. Gicu Grozav a fost cel care a egalat în ultimele minute dintr-o lovitură de la 11 metri.

Adrian Porumboiu i-a comparat pe Joyskim Dawa și Syiabonga Ngezana cu doi tăietori de lemne.

„FCSB a avut o tradiţie de a pasa, e o echipă tehnică. Bă, tăietori de lemne sunt şi în România. Du-te ia tăietorii de lemne pentru austrieci şi îi bagi pe ăia să joace.

Ngezana pare mai tehnic, dar e mai balerin, mai cizelat. Îl lăuda Gigi, dar nu are treabă. Cum să faci penalty la faza aia? Am văzut reluarea. Am revenit spre final şi am văzut finalul. Am văzut şi grozăvia aia de 11 metri. Se terminase filmul, de aia m-am uitat la finalul meciului”, a spus Adrian Porumboiu, potrivit fanatik.ro.

Gigi Becali: „La Dawa era roșu. De aia l-am schimbat”

Joyskim Dawa a fost schimbat în prima repriză după ce l-a faultat dur pe Sergiu Hanca și a primit un cartonaș galben. Syiabonga Ngezana a fost cel care a provocat penalty-ul din care Gicu Grozav a egalat.

„Ngezana. Ce cauți să faci asta (n.r. – faultul de la penalty-ul din care Petrolul a egalat)? Pentru ce să faci fault acolo.

Aici e roșu, Dawa clar, de aia l-am și schimbat. Eu dacă eram arbitru, îmi spunea la pauză cineva, îi dădeam al doilea galben, să îi dau roșu, să fac dreptate.

Ce a fost la gura lui (n.r. că s-a enervat când a fost schimbat)? El o fi fost la gura lui, dar Hanca v-a spus și are dreptate, păi, ce facem, mă? Facem fotbal sau ne rupem picioarele? Ce riscant, nu se poate așa intrare, cum să intri? Are o mică scuză, dar nu are, că a atins mingea, dar dacă atingi mingea îi rupi capul omului? Ca intrarea ăluia cu Rapid cu noi. Cum să intri așa? Păi, ce faci, mă? După îți dai seama, mă gândesc ce aș fi făcut eu, de aia l-am scos. Dacă vedeam asta, spuneam la pauză să fac dreptatea, îi dau al doilea galben.

Petrescu a arbitrat foarte bine, doar că el nu a văzut”, a declarat Becali, imediat după meci, la televiziunea Digisport.