Anunţul momentului pentru Cristina Neagu! S-a aflat imediat după ce a fost înjurată de fanii Rapidului. Marş forţat spre un nou trofeu pentru cea mai bună jucătoare de handbal din România.

Cristina Neagu a avut parte de un tratament groaznic la ultimul meci. A fost înjurată de fanii Rapidului la fiecare gol marcat.

Anunţul momentului pentru Cristina Neagu!

Cristina Neagu încearcă să treacă peste acest episod urât. După ce echipa Primăriei a eliminat Rapid din Cupa României a rămas principala candidată la trofeu. S-au disputat optimile competiţiei şi acum se ştiu toate echipele care vor juca în sferturi.

Partidele din această fază a competiţiei, sferturile de finală, ar urma să aibă loc în 9 martie, iar Turneul Final Four în 20-21 mai.

Potrivit regulamentului, dacă o echipă din Divizia A va juca împotriva unei echipe de Liga Florilor, jocul se va desfăşura pe terenul echipei de Divizia A. În caz de egalitate după 60 de minute, se vor executa aruncări de la 7 metri.

Rezultatele complete ale partidelor din optimilor de finală, disputate în manşă unică. Echipele care au câştigat sunt în sferturile competiţiei.

Dunărea Brăila – Gloria Buzău 31-25

În urma rezultatelor, în sferturile de finală ale Cupei României s-au calificat echipele CSM Bucureşti, Gloria Bistriţa, CSM Slatina, Ştiinţa Bucureşti, Dacia Mioveni, Corona Braşov, CSM Tg. Jiu şi Dunărea Brăila.

În 2022, Cupa României a fost câştigată de CSM Bucureşti, după finala cu SCM Rm. Vâlcea, scor 34-26.