Anunţul momentului despre Valentin Mihăilă! S-a aflat după ultimul meci al celor de la Parma. Edi Iordănescu trebuie să ştie

A apărut anunţul momentului despre Valentin Mihăilă! S-a aflat după ultimul meci al celor de la Parma. Edi Iordănescu trebuie să ştie ce se va întâmpla cu internaționalul român.

Valentin Mihăilă a fost unul dintre jucătorii care s-au impus în duelul cu Ascoli, scor 1-1. Dat fiind rezultatul, Parma rămâne pe primul loc în Serie B, cu 42 de puncte adunate în urma celor 20 de runde.

Anunţul momentului despre Valentin Mihăilă

Ascoli a deschis scorul, grație lui Botteghin, care a înscris în minutul 60. 10 minute mai târziu a fost restabilită egalitatea, asta după un autogol comis de Viviano.

Dennis Man a fost integralist în acest meci, în vreme ce Valentin Mihăilă a jucat timp de 66 de minute, înainte ca Partipilo să-l înlocuiască.

Antrenorul celor de la Parma a fost chestionat în legătură cu jocul internaţionalului român, iar Fabio Pecchia a răspuns:

„Mihăilă a muncit mult pentru echipă și a vrut să atace toate spațiile. În ultimii douăzeci de metri am întârziat prea mult jocul. Muncim mult, dar astăzi nu am reușit”, a spus Fabio Pecchia, conform parmalive.com.

Pentru Parma urmează partida cu Sampdoria. Formația lui Andrea Pirlo a pierdut în această etapă cu Venezia, scor 3-5.