Anunțul momentului despre FCSB! Jucătorii lui Elias Charalambous care au decis meciul. Ilie Dumitrescu a spus clar

Anunțul momentului despre FCSB! Ilie Dumitrescu a nominalizat jucătorii lui Elias Charalambous care au decis meciul. A analizat tactica abordată de către gruparea roș-albastră.

FCSB s-a impus categoric în fața celor de la FC Hermannstadt, 3-0, sâmbătă seară! Ilie Dumitrescu a analizat victoria.

Ilie Dumitrescu a spus clar!

La finalul partidei dintre FCSB și FC Hermannstadt, Ilie Dumitrescu a remarcat calitățile mijlocașului în vârstă de 22 de ani, Mihai Lixandru.

„FCSB e foarte solidă în linia de mijloc. Lixandru e un jucător care dă echilibru. Recuperează bine și are o tehnică superioară pentru poziția asta de mijlocaș central. Se cunoaște că are școala asta a FCSB-ului. Are o progresie bună cu mingea la picior.

Și Tavi Popescu a avut o seară bună, a centrat la golul trei!”, a spus Ilie Dumitrescu, potrivit digisport.ro.

Florinel Coman, mulțumit: ”Am jucat un fotbal plăcut!”

La finalul partidei, Florinel Coman a reacționat cu privire la victoria pe care FCSB a obținut-o, fără probleme, pe teren propriu.

”Am controlat. Am jucat un fotbal plăcut din primul minut. Am pus în practică ce am pregătit. I-am blocat foarte bine. Am dat goluri în prima repriză și ne-am făcut jocul mai ușor. Ne bucurăm pentru Olaru.

Ajută foarte mult echipa. Sperăm să o țină tot așa. Aveam nevoie de cele trei puncte. Acum mai avem un meci și trebuie să câștigăm fără drept de apel. Trebuie să fim la fel de motivați!”, a spus Coman.

Darius Olaru a fost, de asemenea, mulțumit de jocul vicecampioanei.

”Cred că am făcut un joc foarte bun. Noi, ca echipă. Am intrat foarte concentrați, știam că trebuie să luăm toate cele trei puncte. Mă bucur că le-am luat și am făcut un meci solid. Golurile? Cred că și dacă erau alții le marcau.

Mă bucur că mi-au intrat în această seară și sper să continui așa. Ambele faze m-au găsit acolo în față. Mă bucur că le-am tratat corect și am marcat!”, a spus Olaru.