Anunţul momentului despre FCSB! Ce a făcut echipa lui Elias Charalambous în amicalul cu Gloria Buzău. Experimente ale antrenorului cipriot

Anunţul momentului despre FCSB! S-a aflat ce a făcut echipa lui Elias Charalambous în amicalul cu Gloria Buzău. Experimente ale antrenorului cipriot. Liderul din Superliga a jucat o partidă amicală cu echipa de ligă secundă.

Băieţii lui elias Charalambous au reuşit doar un egal, scor 1-1, contra echipei de ligă secundă, Gloria Buzău.

Anunţul momentului despre FCSB!

Băieţii lui Elias Charalambous au ales o echipă din liga secundă, din play-off pentru un meci amical. La baza roș-albaștrilor din Berceni a venit Gloria Buzău, locul 4 în eșalonul secund, formație care va lupta pentru promovarea în prima ligă.

Elias Charalambous a trimis pe teren o echipă competitivă. Cea mai bună garnitură avută la dispoziție având în vedere absențele, jucătorii convocați la echipele naționale. Chiar și așa, buzoienii pregătiți de Andrei Prepeliță au ținut în șah liderul din Superliga.

Gloria a deschis scorul, gol Matei Tănasă în minutul 7, dar FCSB a egalat prin David Miculescu în minutul 41. Matei Tănasă, mijlocaș în vârstă de 18 ani. Jucătorul aparține chiar de FCSB, fiind cedat temporar la Buzău.

Meciul a consemnat revenirea lui Vlad Chiricheș pe teren. Chiricheș a făcut echipă în centrul apărării cu Joyskim Dawa și a purtat banderola de căpitan.

Echipa de start pe care a folosit-o FCSB: A. Vlad – Crețu, Dawa, Chiricheș, Panțîru – Ov. Popescu, Alhassan, Radaslavescu – Antwi, Miculescu, Oct. Popescu.

O inovație a fost utilizarea lui Nana Antwi, fundaș dreapta de meserie, ca extremă. „În a doua parte a meciului au mai intrat pe teren Haruț, Ngezana, Lixandru și Udrea, precum și juniorii Pădurariu, Ilie, Colibășanu și Necșulescu”, transmite FCSB.

Echipa de start a Gloriei Buzău: Greab – Ferraresso, Dandea, Crișan, Dobrosavlevici, D. Dumitrașcu, Prejmerean, Perianu, V. Dumitrache, M. Tănasă, Chică-Roşă.

Au mai intrat: R. Zamfir, Nadolu, Brîncoveanu, Fărăgău, Akhmatov, Șteau, D. Benzar.