Anunţul momentului despre Dennis Man! Italienii au dat verdictul. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Anunţul momentului despre Dennis Man! Italienii au dat verdictul. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Tricolorul este într-o formă foarte bună în tricoul formaţiei de pe Ennio Tardini. A făcut spectacol la ultimul meci.

Dennis Man are Italia la picioare. Internaţionalul român a fost omul meciului în deplasarea de la Brescia, câştigată de Parma cu 2-0.

Anunţul momentului despre Dennis Man!

Dennis Man a marcat al doilea gol al echipei sale şi a pasat decisiv la prima reuşită. Parma e în formă maximă. Este lider în Serie B, cu mari şanse de a promova în Serie A la finalul sezonului.

Dennis Man are prestaţii foarte bune la Parma, iar cei din cadrul clubului i-au dedicat o postare specială. Imediat după golul marcat în minutul 24, Parma a postat o fotografie cu Dennis Man şi l-au numit „GOAT”, abrevierea de la „Greatest Of All Time”, adică „Cel mai bun din toate timpurile”.

„De asta este GOAT”, au scris cei de la Parma, pe Twitter.

Internaţionalul român a fost din nou decisiv pentru echipa sa, care a obţinut toate cele trei puncte după ce a câştigat deplasarea de la Brescia cu 2-0. Dennis Man şi Valentin Mihăilă, amândoi titulari la Parma, au fost înlocuiţi în minutul 69. Man a fost notat cu 8,5, fiind şi cea mai mare notă primită de jucătorii din Brescia – Parma. O notă bună a primit şi Valentin Mihăilă, cel care a fost notat cu 7,2.

Prestaţia excelentă a lui Dennis Man o duce pe Parma la 41 de puncte. Liderul din Serie B este la 6 puncte în faţa celor de la Venezia şi Como, echipele de pe locurile 2 şi 3.