Anunțul momentului despre David Popovici. S-a aflat înaintea finalei în proba de 100 metri liber de la Campionatul Mondial. Cine transmite la TV

Proba, care are loc la 14.21, va fi transmisă în direct la TV.

Anunțul momentului despre David Popovici

David Popovici va lupta astăzi pentru a-și apăra titlul în proba de 100 metri liber în cadrul Campionatelor Mondiale de la Fukuoka, Japonia.

Cursa va începe la ora 14.21 și va fi transmisă în direct la TV de Antena 1.

Românul s-a calificat în finală cu al 5-lea timp în finala de astăzi, după ce a terminat seria sa al doilea.

„Să-i mănânce! Asta ştie să facă! David mereu îi mănâncă la fiecare concurs. Este un sportiv extraordinar. Are o dorinţă de câştig enormă, vedem ce o să fie”, i-a transmis Vlad Stancu, lui Popovici, potrivit Antena Sport.

Dinamovistul va lupta pentru medalia de aur cu Nandor Nemeth, Jordan Crooks, Maxime Grousset, Jack Alexy, Matt Richards, Kyle Chalmers şi Pan Zhanle. Cel mai bun timp în semifinale, 47.47, l-a obţinut Matt Richards, campionul de la 200 de metri liber. Acesta a fost urmat de Kyle Chalmers, 47.52.