Anunţul momentul despre Dan Petrescu! Ce a făcut echipa românului. Două goluri marcate în prelungiri / Video

Anunţul momentul despre Dan Petrescu! S-a aflat ce a făcut echipa românului. Două goluri marcate în prelungiri. Meci nebun pentru noua echipă a tehnicianului român în campionatul din Coreea de Sud.

Trupa lui Dan Petrescu are o serie importantă de rezultate pozitive. După trei victorii consecutive, Jeonbuk Motors a terminat la egalitate cu Daejeon Citizen, scor 2-2.

Anunţul momentul despre Dan Petrescu!

Meciul din etapa a 22-a din K League 1 a fost în deplasare pentru echipa lui Dan Petrescu. A fost o partidă extrem de spectaculoasă. S-au marcat trei goluri în ultimele 20 de minute. Jeonbuk a condus cu 1-0 până în minutul 77, când gazdele au egalat.

Daejeon a preluat conducerea în minutul 93. Jeonbuk Motors a dat lovitura în ultimul minut de prelungiri, stabilind scorul final, 2-2. În urma acestui rezultat, Jeonbuk a rămas pe locul patru, cu 34 puncte, la două puncte distanță de Seoul.

Au venit şi întăriri pentru echipa lui Dan Petrescu. CFR Cluj a anunţat că l-a cedat pe Nana Boateng la Jeonbuk. „Cluburile CFR 1907 Cluj și Jeonbuk Hyundai Motors au ajuns la un acord privind transferul definitiv al jucătorului Nana Boateng la formația din Coreea de Sud.

Venit la CFR în luna septembrie 2021, Nana a devenit rapid unul dintre cei mai puternici și constanți mijlocași din Liga 1. Cu aproape 90 de partide jucate în tricoul alb-vișiniu, Boateng a reușit să marcheze 7 goluri, unul dintre ele fiind cel care ne-a adus calificarea în Primăvara Europeană în sezonul precedent!

Îi mulțumim pentru toată munca depusă la CFR Cluj și îi dorim multă baftă la noua sa echipă!”, este anunțul făcut de ardeleni.