Andrei Ivan s-a dezlănţuit! I-a ameninţat pe cei de la FCSB. Anunţ clar înaintea derby-ului de pe Arena Naţională

Declarațiile date de Andrei Ivan îmediat după victoria cu Rapid. Anunț clar înaintea derby-ului de pe Arena Națională. Atacantul echipei din Bănie vrea victoria și în meciul cu liderul din Superliga.

CSU Craiova a luat cele trei puncte în urma partidei incendiare cu Rapid, scor 2-1. Atacantul echipei s-a declarat foarte fericit și vrea să redevină Andrei Ivan cel de dinainte.

Andrei Ivan s-a dezlănţuit!

Andrei Ivan era în culmea fericirii la finalul meciului cu Rapid. Atacantul a declarat că vrea să tragă tare să ajungă la nivelul la care se afla înainte.

Numărul 9 al oltenilor a prefațat și partida cu FCSB, pe care vrea să o câștige. Cât despre EURO 2024, nu vrea să se gândească de pe acum la ce o sa fie.

„A fost un meci bun, mai ales în repriza a doua. În prima nu ne-a ieșit nimic. Ușor-ușor începem să ne înțelegem între noi, dar va fi un drum foarte lung. Avem meci joi cu Oțelul și trebuie să câștigăm. La pauză, Mister ne-a spus să jucăm fotbal. Că în prima repriză am jucat de parcă am fi uitat fotbalul.

Ne-a ieșit mult mai bine jocul în repriza a doua. Pentru noi erau importante cele 3 puncte, nu contează cum le-am luat. Am spus acum 4 săptămâni că o să revin titular și că o să fiu același Andrei Ivan care eram înainte.

Golul o să vină, important e să câștige echipa. Am câștigat cu CFR Cluj, cu Rapid, mergem la București să batem FCSB. Mai am de muncit mult și apoi mă gândesc și la EURO”, a declarat Andrei Ivan, la finalul meciului.

Ștefan Baraiam, despre munca în ehipă

Ștefan Baiaram este marcatorul primului gol al oltenilor de la meciul cu Rapid. Extrema a reușit să egaleze scorul în minutul 59, după o pasă de senzaţie a lui Alexandru Mitriță.

Baiaram a vorbit la finalul meciului despre diferența de joc a celor două reprize.

„A fost un meci foarte greu, cu două reprize diferite. În prima am arătat rău, le-am dat șansa să vină peste noi. Știam că dacă nu vom munci unul pentru celălalt va fi foarte greu, mai ales că aveam om în minus. Noi ne dorim de la începutul meciului să arătăm bine, din păcate nu o facem și în prima repriză. În repriza a doua, adversarii ne dau mai multe spații, și devine mai ușor”, a spus și Ștefan Baiaram.