Amănunte dureroase din vestiarul celor de la Hermannstadt! Marius Măldărăşanu, dezvăluiri despre accidentarea lui Dragoş Iancu: ‘Erau marcaţi de moment’ + Ce spune despre agresorul Valentin Ţicu

Amănunte dureroase din vestiarul celor de la Hermannstadt! Marius Măldărăşanu, dezvăluiri despre accidentarea lui Dragoş Iancu. Partida Petrolul-Hermannstadt a fost marcată de accidentarea horror a lui Dragoş Iancu.

Marius Măldărăşanu a făcut dezvăluiri din vestiarul celor de la Hermannstadt. Mai mult, a vorbit şi despre suspendarea pe care ar merita-o Valentin Ţicu, agresorul lui Dragoş Iancu.

Amănunte dureroase din vestiarul celor de la Hermannstadt!

Marius Mpldărăşanu abia şi-a găsit cuvintele după meciul Petrolul-Hermannstadt 0-0. Spune ce s-a întâmplat în vestiar, la pauza meciului. „Nu avem ce să vorbim de fotbal, ne gândim la Dragoş. Suntem alături de el. Efortul a fost mare, au dat totul pentru a câştiga. Jucăm din nou în superioritate şi nu putem să câştigăm.

S-au supraaglomerat şi am forţat, dar degeaba. Au venit cât au putut, s-au apărat foarte bine. Să joci 80 de minute în 10 oameni nu e uşor. Acum gândurile sunt doar la Iancu. Erau marcaţi de moment. Se automotivau să joace pentru el”, a spus Marius Măldărăşanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mai mult, Măldărăşanu spune că nici victoria nu îl putea consola. „Şi dacă am fi câştigat nu conta. Sunt sigur că nu a vrut Ţicu”, a mai spus antrenorul sibienilor, conform sursei citate.