Alexandru Albu s-a dezlănţuit! I-a umilit pe cei de la Dinamo, după victoria de pe Arena Naţională: ‘E o echipă mică’ + Ce le-a transmis fanilor de la Rapid

Alexandru Albu s-a dezlănţuit! I-a umilit pe cei de la Dinamo, după victoria de pe Arena Naţională. S-a aflat ce le-a transmis fanilor de la Rapid. Îi consideră o echipă mică, în momentul de față, pe cei din Ştefan cel Mare.

Rapid a reușit să se impună în fața celor de la Dinamo în meciul de pe Arena Națională, din etapa cu numărul 23, scor 2-1.

Alexandru Albu s-a dezlănţuit!

Alexandru Albu a avut o declarație destul de dură la adresa celor de la Dinamo. La finalul meciului jucătorul a declarat că se bucură foarte tare că au reușit să își facă suporterii mândri.

„În prima repriză am reuțit să dăm acel gol. După, nu am putut să ținem de rezultat și am luat gol la acea fază. Un gol prostesc, pot să spun. În a doua repriză am intrat mult mai bine, mult mai montați și s-a văzut asta pentru că am început să ținem de minge. Ne bucurăm că am câștigat, importante sunt punctele. Nu mai contează dacă ne-a ieșit sau nu jocul. Cred că suporterii noștri sunt fericiți că le-am adus toate cele trei puncte.

Dinamo nu ne-a surprins cu nimic știam ce putem juca. Cred că noi ne-am surprins pe noi pentru că iarăși, ținem acest bilant, jucăm foarte slab cu echipele mici, cu echipele din jos-ul clasamentului. Cred ca ar trebui să fim mai mulți bărbați și să jucăm, chiar dacă este presiune. Fotbalul se joacă cu mai multă presiune.

A doua repriză, când am început să ne arătăm la pase, s-a jucat altfel și am dominat partida, chiar dacă ei ai avut câteva contra atacuri. Știam că pe asta se vor baza, pe contra atacuri, dar ne-am apărat foarte bine. Ne-am închis bine și la final am luat cele trei puncte”, a declarat Alexandru albu, după meci, în direct la Digi Sport TV.

„Dinamo este acolo jos, cu tot respectul”

„Da, Dinamo este acolo jos, cu tot respectul, dar în momentul de față Dinamo este o echipa destul de mică pe lângă Rapid. Ș la fel cum mereu am avut probleme cu echipele mici, și astăzi am avut mici probleme, dar per total am reușit să luam victoria și să ne bucurăm suporterii. Vom merge acum la ei la stadion și vom cânta și vom sărbătorii împreună.

Nu mai contează dacă dai gol în minutul 90, daca dai gol în minutul 1, fotbalul se joacă atât cât te ține arbitrul, 90, 95, 100 de minute. Azi am jucat 100 de minute. Important este că la final când fluieră arbitrul noi să avem cele trei puncte.

Fanii noștri sunt alături de noi. Au demonstrat asta peste tot în România și au demonstrat că sunt cei mai buni și numerici fani pe care poate să îi aibă orice echipă din România.

Orice echipă și-ar dori să aibă fani ca ai noștri. Daca cei de la Dinamo nu au avut bărbăția să ne dea inelele de jos, asta înseamnă că le-a fost frică de noi, și de ei, bineînțeles”, a încheiat Albu, conform sursei citate.