Alex Chipciu, anunţ şocant după derby! De ce vrea să se lase de fotbal: ‘O să vorbesc cu nevastă-mea că o iau razna’ + Când şi-a dat seama că U Cluj va pierde meciul

Alex Chipciu, anunţ şocant după derby! Vrea să se lase de fotbal. Momentul în care și-a dat seama că U Cluj va pierde meciul. Mijlocaşul şepcilor roşii s-a dezlănţuit pur şi simplu la finalul partidei.

S-a terminat U Cluj-CFR Cluj. Scorul a fost unul halucinant, 3-4 şi trupa lui Andrea Mandorlini scoate un rezultat mare în derby-ul oraşului.

Alex Chipciu, vrea să se lase de fotbal

Deși stadionul a fost aproape plin, „șepcile roșii” nu au reușit să se impună în fața propriilor suporteri.

Alex Chipciu a fost foarte dezamăgit de partidă și de prestațiile jucătorilor. Acesta a spus că în ritmul acesta se va lăsa de fotbal.

„Pentru mine n-a fost frumos meciul. Sunt înflăcărat acum. Mă gândeam cu toată seriozitatea o să ajung la demenţă, la Alzheimer. E greu tare să mai joc fotbal, 100% o să vorbesc cu nevasta. Trebuie să iau o decizie. Când au dat golul de 2-1 eram sigur că pierdem. E greu să mai joc, ţip încontinuu.

Dacă nu avem apărare ajungem la retrogradare. Individual trebuie să ne asumăm mai mult. O nebunie de meci, dădeam gol, dădeau şi ei. Nu fac mişto sau caterincă o iau razna. Sincer aşa o iau razna, risc să fac ceva cu sănătatea, fără caterincă acum”, a declarat Alex Chipciu, după meci.

Trupa lui Andrea Mandolini a făcut legea

Trupa lui Andrea Mandolini a făcut legea în repriza a doua. Avounou a egalat în minutul 56. Şi apărarea gazdelor a fost foarte slabă în acest meci, iar Ajeti a făcut 2-3, în minutul 68.

Dan Nistor a făcut 3-3 din penalty, în minutul 48. Doar 4 minute a fost egal pentru că Jefte i-a adus din nou pe oaspeţi în avantaj.

Răzvan Sava, portarul de la CFR Cluj este de părere că a fost un meci reușit, iar atmosfera de pe Cluj Arena a fost una incendiară. „A fost un meci reuşit. O atmosferă foarte frumoasă şi suntem fericiţi că am câştigat acest derby. Am luat foarte multe chestii de la Scuffet. E un portar cu experianţă, vorbeam încontinuu.

M-a ajutat mult. Meritam o victorie ca aceasta. Am demonstrat încă o dată că Clujul e al nostru. Mandorlini e liniştit, vorbeşte cu noi, e o persoană minutată. Ăsta e obiectivul, să câştigăm multe meciuri, să ne demonstrăm calitatea”, a spus Răzvan Sava, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.