Alertă la Dinamo! Zeljko Kopic, apel către șefii clubului. Doar așa poate salva echipa de la retrogradare

Alertă la Dinamo! Zeljko Kopic, apel către șefii clubului. Doar așa poate salva echipa de la retrogradare. Declarațiile făcute de antrenorul croat după înfrângerea umilitoare a echipei, în amicalul de vineri.

Dinamo a fost învinsă de Charleroi cu un scor de 2-6, în cel de-al doilea amical al iernii.

Alertă la Dinamo! Zeljko Kopic, apel către șefii clubului

Pentru echipa din Ștefan cel Mare, Goncalo Gregorio și Hakim Abdallah au fost cei care au înscris cele două goluri, în timp ce pentru belgieni, Guiagon, Nikola Stulic (dublă) și Ahmed Nadhir Benbouali (hat-trick), sunt marcatorii.

Zeljko Kopic promite că echipa va avea potențial la meciul cu Petrolul, ba mai mult anunță ca așteaptă întăriri.

”Primele 30 de minute din repriza a doua au fost foarte rele, au marcat foarte ușor golurile. A fost un test bun pentru a vedea cum ne descurcăm în fața unui asemenea adversar. Dani Iglesias și Homawoo au simțit ceva probleme medicale și nu am vrut să riscăm.

Sunt multe de analizat și trebuie să tragem concluziile acestui meci. Am jucat bine 60 de minute, dar ulterior au profitat de ocazii, trebuie să vedem unde am greșit și să ne pregătim pentru meciul cu Petrolul. Este inacceptabil, vom analiza tot meciul, nu am avut reacție. Primele 60 de minute a evoluat o echipă profesionistă, apoi nivel de amator, nu este acceptabil pentru noi”, a mărturisit Kopic, la finalul partidei, potrivit digisport.ro.

”Va fi un transfer util pentru noi”

”Velkovski este într-o formă fizică bună, trebuie să avem răbdare cu fiecare jucător nou. A demonstrat faptul că are calități, va fi un transfer util pentru noi. Avem pauză până luni acum, de luni reluăm antrenamentele și vom fi bine la meciul cu Petrolul.

Am jucat împotriva unei echipe bune, nu te poți bucura atunci când primești atâtea goluri, au fost și plusuri, dar și lucruri de pus la punct.

(n.r. Așteptați jucători noi până la meciul cu Petrolul?) Da, sper, așa sper”, a mai declarat Kopic.