Adrian Mititelu se va enerva crunt! S-a terminat FCU Craiova – Oțelul. Surpriză uriașă în Bănie

Oțelul Galați a reușit a prima victorie din Superliga. A învins-o în deplasare pe FCU Craiova, 2-0, în primul meci din etapa 10 a Ligii 1.

FCU Craiova este pe locul 8 cu 12 puncte în Superliga, în timp ce elevii lui Dorinel Munteanu sunt pe 9 cu 11 puncte.

Gazdele au avut prima ocazie în minutul 3 când Chițu a centrat bine de la 6 metri, dar Albu a dat peste poată. Alexandru Pop a avut o ocazie în minutul 22, dar șutul său a fost deviat și a trecut pe lângă poartă. Au urmat alte câteva ocazii importante pentru olteni, dar la pauză scorul a fost 0-0.

În repriza a doua, Oțelul a deschis scorul prin Kehinde Fatai care a marcat cu o lovitură de cap. În minutul 80, Stefan Bodisteanu a dat lovitura, marcând al doilea gol al echipei sale.

FCU Craiova și-a prezentat noua siglă pe tabela stadionului din Craiova, înaintea meciului cu Oțelul.

FCU Craiova – Oțelul Galați, echipe de start:

FCU CRAIOVA: R. Popa – Compagnucci, Lacroix, D. Henriques, Mascarenhas – Baeten, Dr. Albu, V. Achim (cpt.), Van Durmen – Chițu, Blănuță
Rezerve: Gurău – R. Negru, Diamantis, V. Pop, Buta, Asamoah, Bauza, Sidibe, Bahassa
Absent: Padula (indisponibil)
Antrenor: Paul Răducan

OȚELUL : Dur Bozoancă – Adăscăliței, Yabre, Lovric, Zhelev – Ariel Lopez – Cisotti (cpt.), Teles – Tănasă, Al. Pop, Maciel
Rezerve: R. Stoian – S. Rus, Zivulic, Bodișteanu, Jardan, G. Cîrjan, M. Silva, Latouchent, Fatai
Absenți: D. Panait, Gaitan (accidentați)
Antrenor: Dorinel Munteanu