Acuzaţii grave la adresa fratelui lui Istvan Kovacs! Andrei Dumiter, dezvăluiri şocante: ‘Mi-a zis că mă execută’ + Ce spune Nicolae Dică

Acuzaţii grave la adresa fratelui lui Istvan Kovacs! Andrei Dumiter a făcut dezvăluiri şocante. Fotbalistul spune că arbitru a avut un limbaj neadecvat.

Nicolae Dică a avut și el un mesaj pentru elevii săi după ce a debutat pe banca ilfovenilor cu un egal. FC Voluntari – Hermannstadt s-a terminat 1-1.

Andrei Dumiter, acuzaţii grave la adresa fratelui lui Istvan Kovacs

Sibienii au condus din minutul 31, dar elevii lui Dică au egalat după ce au executat un penalty obținut în prelungirile meciului.

La finalul partidei, Andrei Dumiter spune că arbitrul a folosit un limbaj neadecvat.

„Nu știu de ce nu s-a dat penalty din prima. Ca și alt dată…a trebuit să stau jos, poate vine ambulanța…Trebuie să fie mai atenți să vorbească mai frumos. Mi-a zis „te execut la următoarea”.

Eu i-am spus frumos, am vorbit frumos cu el…el a zis te execut. Ce este acest vocabular?Mereu se întâmplă ca ei să dețină adevărul suprem. Au un alibi din regulament sau nu știu ce să zic.

Dacă făcea alt jucător cu experiență ce am făcut eu poate nu băga de seama și eu stau să mă execute.

Sper să primesc și eu mai multe minute de joc. Azi am scos al 5 lea penalty”, a declarat Andrei Dumiter.

Nicolae Dică a avut un emsaj clar pentru jucătorii săi.

„Am încredere că de la acest punct plecăm și facem lucrurile mai bune. Va fi greu la Iași. Sperăm să facem un joc bun și să venim cu puncte.

E bine că jucătorii vor să demonstreze, să joace. Mă bucură acest lucru. Dumiter, Florea au venit cu o atitudine bună de pe bancă. S-a văzut că au adus un plus. Dumi a scos penalty, Florea a marcat”, a declarat Dică la finalul meciului.