Final pe muchie de cuțit în Ilfov! S-a terminat FC Voluntari – Hermannstadt. Ce a făcut Nicolae Dică la revenirea în Superliga

Nicolae Dică a debutat cu un egal în primul meci pe banca celor de la FC Voluntari. Ilfovenii au marcat în prelungirile partidei cu Hermannstadt, iar scorul a fost 1-1.

Echipa lui Marius Măldărășanu este pe locul 6, cu 35 de puncte, în timp ce FC Voluntari este pe poziția 14, cu 25 de puncte.

Sibienii au marcat în minutul 31. Paraschiv înscris după ce a trimis la colțul lung o minge centrată în careu.

Elevii lui Nicolae Dică au egalat în prelungirile meciului din lovitură de pedeapsă, transformată de Daniel Florea în minutul 90+8.

Voluntari – Hermannstadt, echipe de start:

FC VOLUNTARI: Jesus Fernandez – „Ricardinho” Miranda, Patricio Matricardi, Igor Armas (cp) – Robert Popescu, Juan Cascini, Vadim Rata, Naser Aliji – Andrei Ciobanu, Mihai Radut – Adam Nemec.
Rezerve: Vâlceanu – Boboc, Turda, Paz, Voican, Droppa, Crepulja, D. Andrei, Florea, Cocian, Carnat, Dumiter
Antrenor: Nicolae Dică

HERMANNSTADT: Căbuz – Butean, Găman, Bejan (cpt.), Opruț – Sota – Balaure, Murgia, Biceanu, Jipa – D. Paraschiv
Rezerve: Muțiu – I. Pop, Medina, Ionuț Stoica, Antoche, Ciubotaru, Oroian, Bucuroiu, Valente, N’Goma, Al. Luca
Absenți: Cr. Negut, Gabi Iancu, D. Stoica (accidentați), I. Stoica, Opruț (incerți)
Antrenor: Marius Măldărășanu

Stadion: Municipal
Arbitru: Kovacs Szabolcs (Carei). A1: Marinescu Vasile (Bucureşti), A2: Slabu Stelian (Braşov). VAR: Colţescu Sebastian (Bucureşti). AVAR: Peşu Ionela Alina (Craiova)