Acuzaţii dure după Dinamo – CFR Cluj! S-a dezlănţuit în direct: ‘Am avut impresia că nu voiau să câștige’

Acuzaţii dure după Dinamo-CFR Cluj! S-a dezlănţuit în direct.

Meciul dintre Dinamo-CFR Cluj s-a terminat la egalitate, scor 1-1. Basarab Banduru a comentat schimbările făcute de Andrea Mandorlini la echipă.

Acuzaţii dure după Dinamo-CFR Cluj!

Basarab Panduru este de părere că Andrea Mandorlini a dat totul peste cap în momentul în care l-a băgat pe Jefte în locul lui Bîrligea, pe teren.

„Mi-a plăcut prima repriză, mi-a plăcut Dinamo. Mă așteptam să înceapă și repriza secundă la fel. Dar la pauză s-a întâmplat ceva în vestiarul lui CFR Cluj. Au făcut presing, nu i-a mai permis lui Dinamo să joace. Asta până la gol și la schimbări!

Niciun jucător nu a adus nimic în plus, CFR n-a mai creat nimic. S-a terminat cu jocul. Am avut impresia că făceau schimbările ca să nu câștige jocul. Indiferent de ce spui despre Bîrligea, nu ai cum să bagi pe unul care nu face nimic, pe Jefte.

Mai pune formula cu care a terminat meciul și vezi pe ce loc termină… nu ai cum să vrei să joci la CFR cu atitudinea asta.

Mi se pare că nu mai au frica pe care o aveau față de Petrescu. Fiecare aleargă pe unde vrea. Nu meritau să câștige meciul după schimbările alea”, a spus Basarab Panduru, pentru gsp.

Daniel Bîrligea s-a dezlănţuit!

Daniel Bîrligea a fost autorul singurului gol înscris de CFR Cluj în partida cu Dinamo.

„Am avut o primă repriza mai dificilă, nu ne-am organizat bine în teren, dar a doua, am vorbit cu antrenorul în vestiar și între noi și ne-am organizat mai bine. Am întrat mai bine în a doua repriza, s-a și văzut. Din păcate am avut multe ocazii, nu am reușit sa băgăm in poartă și portarul a făcut foarte multe. A avut apariții foarte bune. Ne pare rău pentru 1-1, pentru că voiam victoria, dar mai bine un punct decât nimic.

Am lăsat doua puncte. Voiam 3 puncte, să avem mintea mai liniștita, dar un punct este mai bine decât nimic și o să muncim mai mult pentru viitor.

După mine, Dinamo au jucat foarte bine în prima repriză, au fost organizați. În a doua repriză au obosit um pic, dar în prima repriză au fost organizați, sau poate nu am fost noi și s-au echilibrat lucrurile greșit, dar e bine că am intrat în a doua repriză mai treziți puțin.

Mă voi duce acum direct la lot și vom munci și acolo să avem cele 6 puncte.

Cât despre Morgan este o situație foarte urâtă, pentru el, familia lui. Pentru el a fost foarte greu să joace. Suntem aproape de el, și sper să fie totul bine, măcar pentru familia lui.
Momentan mă voi gândi la naționala, iar apoi când mă întorc pregătim primul meci, apoi le luam ușor ușor, unul câte unul”, a spus Daniel Bîrligea, după meci.