AC Milan nu poate trece peste eșecul cu Inter! Stefano Pioli nu este mulțumit de rezultat

AC Milan nu poate trece peste eșecul cu Inter! Antrenorul formației nu este mulțumit de rezultat. Ce a spus Stefano Pioli.

Antrenorul echipei AC Milan, Stefano Pioli, şi-a îndemnat jucătorii să creadă în ei în manşa secundă a semifinalei Ligii Campionilor cu Inter Milano, în ciuda înfrângerii de miercuri cu 2-0, notează news.ro.

Ce spune antrenorul după eșecul cu Inter

Inter a jucat mai bine decât noi în prima repriză şi a reuşit să marcheze două goluri. Jucătorii mei au jucat mai bine în a doua repriză, dar nu am reuşit să marcăm. Acesta este fotbalul la acest nivel. Inter a avut mai multă calitate şi eficienţă în prima repriză, iar noi am făcut prea multe greşeli.

Inter a marcat din primul lor corner şi a trebuit să fim mai atenţi la al doilea gol. Jocul a devenit foarte complicat, asta e sigur, luând două goluri în douăsprezece minute. A devenit dificil din punct de vedere tactic şi mental, dar jucătorii au avut o reacţie foarte bună. Asta trebuie să facem şi în retur. Este clar că ne-am dorit un rezultat diferit, dar trebuie să credem şi, evident, vom încerca să ne descurcăm mai bine în retur”, a spus Pioli.

Inter Milano a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0, formaţia AC Milan, în prima manşă a semifinalelor Ligii Campionilor.