Ce i se pregătește lui Ciprian Tătărușanu. Avertismentul lui Stefano Pioli

Ciprian Tătărușanu l-a înfuriat pe Stefano Piloi după ce a avut o prestație dezmăgitoare în amicalul cu Zalaegerszed când a încasat trei goluri în 27 de minute.

AC Milan a jucat un amical cu Wolfsberger în care tehnicianul a rotit tot lotul, mai puțin trei jucători. Printre aceștia s-a numărat și portarul român.

Jurnaliștii italieni au anunțat în urmă cu mai bine de o săptămână că AC Milan se pregătește să-i prelungească contractul lui Tătărușanu, dar acum cred că românul va fi vândut. Cel care l-a înlocuit este Antonio Mirante și se așteaptă ca acesta să devină al doilea portar după Mike Maignan. În acest context este greu de crezut că fostul portar al naționalei va accepta să fie numărul 3.

”Pe bancă au rămas doar Tătărușanu și Brescianini, cu siguranță nu cei mai buni jucători din Ungaria. O întâmplare sau o pedeapsă? Vom vedea în următoarele amicale. În realitate, Brescianini părea foarte relaxat la vizionarea jocului prestat de colegii săi. Portarul român, în schimb, a apărut deranjat de lipsa de reacție la cele trei goluri înscrie de unguri, în ultimul amical. Caută un transfer? Dar ar fi adevărat, am putea spune că și prestația din Ungaria ar putea fi o modalitate de a cere acest lucru. Prestația din Ungaria a fost de departe cea mai rea

În timpul celor 90 de minute, Wolfsberger a produs doar 4-5 faze mai periculoase, în sensul că au fost acțiuni care au creat un pic de panică în apărarea rossonerilor, fără a fi de-a dreptul pericole reale. Mirante, care a luat locul lui Maignan, a părut mult mai în formă decât Tătărușanu contra lui ZTE. S-a opus bine în câteva ocazii”, au scris italienii de la calciomercato.com.