Zarurile au fost aruncate! S-a încheiat partida decisivă dintre CFR și CSU Craiova. VAR-ul l-a adus la disperare pe Dan Petrescu.

De acum, lucrurile încep să se limpezească la vârf. Antrenorul CFR-ului spunea că dacă va pierde cu CSU, va ieși din lupta pentru titlu. N-a pierdut echipa lui, dar nici n-a câștigat.

E o vorbă. Nici n-a murit CFR-ul lui Dan Petrescu, nici nu poate trăi după egalul – 1-1 – cu CSU Craiova. S-a dus deja la 7 puncte în spatele liderului Farul și, cu trei etape înainte de final, doar matematica nu-i omoară șansa teoretică.

Dan Petrescu, criză de nervi din cauza arbitrului

Partida din Gruia n-a oferit mare lucru până când n-a ieșit la rampă arbitrajul. În minutul 27, Andrei Ivan a fost eliminat după ce a pus talpa urât la Boateng.

Doar că Radu Petrescu a fost chemat la margine de colegii din camera VAR să vadă mai bine. Așa că centralul s-a răzgândit și i-a acordat doar galben. Moment în care Dan Petrescu a luat foc.

Antrenorul CFR-ului nu s-a mai putut controla, a înjurat, a făcut scandal. Și s-a ales și el cu un avertismen. Dan Petrescu nu va sta pe bancă cu FCSB, etapa viitoare. E al 8-lea galben pentru SuperDan în acest sezon, iar în cazul antrenorilor se stă din 4 în 4.

Muhar a deschis scorul pentru CFR în partea secundă. Dar Ivan i-a lăsat pe ardeleni să se bucure doar 3 minute. Ivan și VAR-ul, care a judecat poziția la limita ofsaidului, dându-i credit atacantului.

CFR CLUJ: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Camora – Braun, Boateng, Cvek, Fică – Janga, Bîrligea
REZERVE: Sava, Peteleu, Kolinger, Muhar, Maglica, Bordeianu, Petrila, Krasniqi, Yeboah, Maglica
ABSENT: C. Deac (accidentat)
ANTRENOR: Dan Petrescu

CSU CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Mitrea, Badelj – Mateiu, Screciu – Cîmpanu, Ișfan, Ivan – Koljic
REZERVE: Lazar, Găman, D. Benga, Căpățînă, Sala, Roguljic, Baiaram, Markovic
ABSENȚI: Vătăjelu (accidentat), Bancu (în recuperare), Al. Crețu (suspendat)
ANTRENOR: Eugen Neagoe