Vestea serii pentru Edi Iordănescu! Apariţie importantă pentru un tricolor. A jucat într-o victorie mare pentru echipa sa

Vestea serii pentru Edi Iordănescu! Apariţie importantă pentru un tricolor. A jucat într-o victorie mare pentru echipa sa. Este vorba despre unul dintre jucătorii pe care selecţionerul se bazează în amicalele cu Irlanda de Nord şi Columbia.

Edi Iordănescu are de ce să fie mulţumit. Unul dintre jucătorii convocaţi la naţională a prins câteva minute la echipa de club.

Vestea serii pentru Edi Iordănescu!

Echipa spaniolă Rayo Vallecano a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Betis Sevilla. A fost un meci din etapa a 29-a din La Liga. Fundaşul român Andrei Raţiu a intrat în minutul 78.

Pe Estadio de Vallecas, gazdele au deschis scorul prin Florian Lejeune, în minutul 40, şi l-au majorat în minutul 78, când a înscris Sergio Camello. Antrenorul lui Rayo, Inigo Perez a apelat la serviciile fundaşului român Andrei Raţiu, introdus în teren în minutul 78, atunci când l-a înlocuit pe Jorge de Frutos.

Cu această victorie, Rayo Vallecano a urcat pe locul 15, cu 29 de puncte, iar Betis rămâne pe locul 7, cu 42 de puncte.