Vestea serii despre Laurențiu Reghecampf! Probleme mari pentru antrenorul român. Ce s-a întâmplat la noua sa echipă

Vestea serii despre Laurențiu Reghecampf! Probleme mari pentru antrenorul român. S-a aflat ce s-a întâmplat la noua sa echipă. Decizia conducerii în urma ultimei etape poate fi foarte dură.

Al-Tai și-a trecut un nou eșec în cont, cu Laurențiu Reghecampf pe banca tehnică! S-a aflat ce s-a întâmplat în vestiarul saudiților.

Vestea serii despre Laurențiu Reghecampf!

Al Tai nu s-a putut impune în duelul direct cu Al Taawon, 0-3, în cadrul etapei cu numărul 9 din campionatul Arabiei Saudite.

Formația tehnicianului român a încasat primul gol în minutul 11 al partidei. Asta deși Laurenţiu Reghecampf a început duelul cu Dugandzic și Cordea incluși în echipa de start.

Jao Pedro, atacantul rivalei, a dublat avantajul la doar două minute distanță. Medran a concluzionat scorul partidei, în minutul 58.

Al Tai a înregistrat trei eșecuri cu Laurențiu Reghecampf ”la butoane”, din tot atâtea partide disputate. Asta de la momentul venirii tehnicianului român în vestiar.

Formația românului a mai înregistrat două eșecuri, în campionat cu Al Nassr, 1-2 și în Cupa Regelui cu Al Faysaly, scor 0-2. Al Tai se situează pe locul 15 în clasamentul primei ligi din Arabia Saudită, cu doar șapte puncte obținute.