Vestea nopţii despre Răzvan Lucescu! Rezultat crucial pentru echipa românului. Dezvăluiri de ultimă oră din Grecia

A venit vestea nopţii despre antrenorul Răzvan Lucescu! Rezultat crucial pentru echipa românului. Au apărut dezvăluiri de ultimă oră din Grecia despre tehnicianul celor de la PAOK Salonic.

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Panserraikos, într-un meci din etapa a 12-a a campionatului Greciei.

Vestea nopţii despre Răzvan Lucescu

Formația din Salonic a înscris primul gol în minutul 21, grație lui Magomed Ozdoev. Mai apoi, tot în prima repriză, PAOK a mai marcat un gol prin Thomas Murg, în minutul 28.

În minutul 71, tot Murg a reușit să înscrie cel de-al treilea gol pentru formația sa. Chovan a dat un autogol trei minute mai târziu și a făcut 4-0. Cel care a închis tabela a fost Rafa, care a marcat în minutul 80.

Echipa lui Lucescu se află pe locul trei în clasament, cu 26 de puncte acumulate, la doar 2 puncte distanță de liderul din campionat. Asta în vreme ce Panserraikos este pe locul 8, cu 13 puncte adunate.

Lider este Panathinaikos, care are 28 de puncte, dar și o partidă în minus. Pe locul doi se situează Olympiacos, cu 27 de puncte acumulate.