Vestea nopţii despre Ianis Hagi! Ce a făcut românul la Alaves. Dezvăluiri de ultimă oră despre tricolor

Vestea nopţii despre Ianis Hagi! S-a aflat ce a făcut românul la Alaves. Dezvăluiri de ultimă oră despre tricolor. Selecţionerul Edi Iordănescu trebuie să ştie ce a făcut internaţionalul român.

Ianis Hagi a fost, pentru a doua oară, titular în tricoul celor de la Alaves. Tricolorul în vârstă de 24 de ani a prins primul 11 în deplasarea de la Celta Vigo, meci încheiat 1-1.

Vestea nopţii despre Ianis Hagi!

Ianis Hagi a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui Alaves, iar în minutul 59 a avut o șansă mare de a înscrie. Celta Vigo a condus din minutul 35, după autogolul lui Rafa Marin. Scorul final, Celta Vigo – Deportivo Alaves 1-1, a fost stabilit în minutul 73. Atunci, Samuel Omorodion a egalat pentru oaspeți.

Ianis Hagi a bătut bine o lovitură liberă, dar portarul Ivan Villar a avut o intervenție incredibilă, conform as.com. Zece minute mai târziu, Ianis a provocat eliminarea lui Luca de la Torre. Ultimul l-a faultat pe internaționalul român și a fost eliminat.

Imediat, Ianis Hagi a fost înlocuit. Portalul SofaScore i-a acordat românului, pentru evoluție, nota 7,5, una dintre cele mai mari de la Alaves.

Doar Alex Sola (7.6) și Samuel Omorodion (8.1) au primit note mai mari decât tricolorul, din echipa lui Alaves. 16 dintre cele 19 pase încercate au fost reuşite pentru român, iar două dintre cele trei centrări încercate și-au găsit ținta.

Românul a avut cinci șuturi, dintre care două cadrate. A câștigat patru dintre cele cinci dueluri avute la nivelul gazonului și a pierdut mingea în opt rânduri.