Vestea momentului pentru Elias Charalambous! S-a aflat înaintea meciului. Este foarte important

Vestea momentului pentru Elias Charalambous! S-a aflat înaintea meciului. Este foarte important ceea ce s-a întâmplat. Vicecampioana urmează să aibă un program de foc în Superliga.

Trupa pregătită de către Elias Charalambous are derby cu Farul în această seară de la ora 21.45.

Vestea momentului pentru Elias Charalambous!

Meciurile grele continuă pentru echipa lui Elias Charalambous. Etapa viitoare FCSB se duelează cu Sepsi. Vicecampioana primeşte şi o veste bună. Covăsnenii nu se vor putea baza pe Marius Ştefănescu etapa viitoare. Acesta a încasat al 4-lea cartonaș galben din acest campionat și va lipsi etapa viitoare, cu FCSB.

Ștefănescu a fost avertizat de „centralul” Horațiu Feșnic în minutul 71, după ce l-a tras de tricou pe Alexandru Mitriță. Fotbalistul dorit în această vară atât de Rapid, cât și de FCSB a ajuns la 4 cartonașe galbene încasate în stagiunea curentă și va fi suspendat o etapă. Adică va lipsi runda viitoare, când Sepsi primește vizita celor de la FCSB (duminică, 24 septembrie, ora 21:00).

„Am început cum nu se putea mai prost, am luat gol în minutul 1 și apoi am mai primit unul rapid. Am dat gol, dar nu ne-am trezit. Mergem mai departe și sperăm să câștigăm următorul meci. Sincer, am înscris degeaba, cum s-ar spune.

Preferam să nu înscriu și să câștigăm. Ne-am creat foarte puține ocazii după ce au luat cei de la Craiova cartonașul roșu.

Trebuie să învățăm să avem mai multe ocazii, nu prea am avut ocazii după acel roșu. Trebuie să învățăm din acest meci, să luăm ce e mai bun din el și să trecem pe mai departe.

Știam că suntem singura echipă neînvinsă, ne așteptam să fie un meci greu. Am pierdut jocul încă din primele 20 de minute. Asta este, ne pare rău că am pierdut”, a declarat Marius Ștefănescu la finalul partidei.