Vestea momentului pentru Elias Charalambous! Atacantul de Champions League care vine la FCSB. Fostul său antrenor a confirmat totul

Vestea momentului pentru tehnicianul campioanei, Elias Charalambous! Atacantul de Champions League care vine la FCSB în această vară pentru a ajuta echipa. Fostul său antrenor a confirmat totul despre transfer.

Elias Charalambous primește întăriri la echipă. FCSB se pregătește de preliminariile Champions League și are nevoie de un lot puternic pentru a face față adversarilor. Un atacant a semnat recent cu gruparea roș-albastră.

Vestea momentului pentru Elias Charalambous!

A fost nevoie de lovituri de departajare la meciul dintre U Cluj și CSU Craiova pentru calificarea în preliminariile UEFA Conference League. Clujenii au fost învinși cu 5-4 după un meci extrem de tensionat. Oltenii au marcat în minutul 120 iar în minutul 120+10 ardelenii au egalat. Dan Nistor a ratat penalty-ul care putea califica echipa sa.

Ioan Ovidiu Sabău a analizat jocul de pe tot parcursul sezonului și urmează să ia decizii radicale în această perioadă. Acesta este foarte dezamăgit deoarece au fost la un pas distanță de a juca în preliminariile unei cupe europene. Sabău a confirmat și plecarea lui Daniel Popa la FCSB.

”Per total un joc bun, niște ocazii destul de importante. Am avut încredere, am avut posesia. Puteam să încheiem jocul în minutul 88 la ocazia lui Vali Gheorghe, apoi facem acea greșeală de la penalty și egalăm. Penalty-urile apoi….

Încercăm să ne revenim și mergem înainte. E dezamăgire mare, toți suntem afectați. Anul trecut am pierdut Cupa la penalty-uri, acum am ratat șansa de a scrie istorie și a juca în cupele europene. Nu e chestie de superstiție, dar nu am vrut să privesc penalty-urile.
În unele momente, am făcut meciuri bune, părea că avem identitate ca joc, ca posesie. Am fost la un pas să ne calificăm în play-off. Nu am reușit să jucăm finală de Cupă pentru că am luat gol la final.

Nu e bine să iei decizii la cald. Mâine vom avea discuții, vom vedea cine va rămâne, cine va pleca. La el nu se mai pune problema (n.r. Daniel Popa), a plecat (n.r. la FCSB). Trebuie să vedem cine face față nivelului și poate rezista presiunii.

Pentru mine, este un eșec. Obiectivul a fost ratat și suntem foarte, foarte dezamăgiți”, a declarat Ioan Ovidiu Sabău pentru digisport. Pentru clujeni a fost o seară neagră în Bănie. Au avut mai multe ocazii, dar au pierdut la loviturile de departajare.