Vestea momentului pentru Dan Petrescu! Antrenorul român are probleme în Coreea. Ce s-a întâmplat la ultimul meci

Vestea momentului pentru Dan Petrescu! Antrenorul român are probleme în Coreea. S-a aflat ce s-a întâmplat la ultimul meci al noii sale echipe. Rezultatele nu sunt deloc pe măsura aşteptărilor.

Antrenorul român a ajuns la 3 meciuri fără victorie la echipa din Coreea de Sud. Nu a reuşit să câştige nici în ultima etapă.

Dan Petrescu are probleme în Coreea

Jeonbuk a făcut egal contra celor de la Daejeon, scor 1-1, într-un meci disputat în etapa cu numărul 28 din Coreea de Sud. Orobo a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 34, dar formația lui Dan Petrescu a egalat rapid. Song Min-Kyu a înscris după 4 minute.

Jeonbuk ocupă locul 3 în campionat, cu 42 de puncte acumulate în 28 de meciuri disputate. Adversa, Daejeon, se situează pe locul 7 și are 37 de puncte în dreptul său.

Următorul duel al lui Petrescu va avea loc pe 3 septembrie, împotriva celor de la Jeju, locul 9 în clasament. De când a sosit la Jeonbuk, Dan Petrescu a obținut 5 victorii, 3 egaluri și 4 eșecuri.