Vestea momentului despre Valentin Mihăilă! Tricolorul, decisiv pentru cei de la Parma. Ce s-a întâmplat cu Dennis Man

Valentin Mihăilă a fost decisiv pentru Parma. Tricolorul și-a ajutat echipa în victoria înregistrată sâmbătă, în timp ce Dennis Man nu a făcut parte din lot, din cauza unei accidentări.

Parma s-a impus cu scorul de 4-0 la meciul cu Lecco de sâmbătă. În urma acestui rezultat ”cruciații” s-au îndepărtat cu 6 puncte față de ocupanta locului 3 al clasamentului din Serie B, Venezia, și la 5 puncte de locul 2, Como.

Vestea momentului despre Valentin Mihăilă!

Valentin Mihăilă și-a ajutat echipa și a marcat golul numărul doi al partidei. După ce Bernabe a dezchis scorul în minutul 15, tricolorul a șutat perfect spre poarta lui Riccardo Melgrati, în minutul 22.

Golul de 3-0 a fost marcat tot de Bernabe, din pasa lui Hernani, iar tabela de marcat a fost închisă în minutul 88, prin golul de 4-0 a lui Camara.

Deși Mihăilă a fost titular și și-a ajutat echipa printr-un gol, a fost schimbat în minutul 59, iar pe teren, în locul său, a intrat Camara, marcatorul golului 4.

Totuși, pentru prestațiile uimitoare, tricolorul a primit nota 7,2 din partea Sofascore.

În urma reușitei, Valentin Mihăilă înregistrează golul cu numărul 5, pentru Parma, în toate competițiile, în acest sezon.

Dacă Mihăilă a fost titular, Dennis Man nu a făcut parte din lot, din cauza unei accidentări suferite la antrenamente, potrivit Parma Today. Accidentarea nu este atât de gravă, acesta suferind doar o întindere musculară, astfel că participarea lui la EURO 2024 nu este pusă în pericol.