Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român are Grecia la picioare. Aproape de un nou trofeu cu PAOK Salonic

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu! Antrenorul român are Grecia la picioare. Aproape de un nou trofeu cu PAOK Salonic. Formaţia antrenată de către fostul selecţioner e într-o formă foarte bună.

Răzvan Lucescu a reuşit să se califice cu PAOK Salonic în semifinalele Cupei Greciei. Asta după ce a trecut de Panserraikos, scor 5-0.

Vestea momentului despre Răzvan Lucescu!

În meciul tur formația antrenată de Răzvan Lucescu s-a impus cu 4-0. PAOK o va întâlni în semifinale pe Panathinaikos, care a trecut de Atromitos, scor 2-0, 3-2 la general.

Stefanos Tzimas a deschis scorul pentru formația lui Lucescu în minutul 20. Diferența a fost majorată la doar șase minute distanță de Andrija Zivkovic. PAOK a intrat la cabine cu un avantaj de două goluri.

PAOK a reușit să își asigure victoria în ultimele minute ale partidei, când a marcat trei goluri. Andre Ricardo a punctat pentru 3-0, iar Brandon Thomas a înscris cel de-al patrulea gol al partidei, în minutul 82, respectiv 85.

Scorul final a fost stabilit de Giannis Konstantelis în primul minut de prelungiri. În urma acestui rezultat, PAOK s-a calificat în semifinalele Cupei Greciei.

În ultima etapă din campionatul Greciei PAOK Salonic a câștigat, pe teren propriu, împotriva celor de la Panathinaikos, scor 2-1. În urma acestui rezultat, elevii lui Răzvan Lucescu și-au asigurat poziția de lider în clasament.

Golurile formației antrenate de tehnicianul român au fost reușite de Kiril Despodov (minutele 43 și 56), în timp ce pentru oaspeți a înscris Anastasios Bakasetas (minutul 51, din penalty).