Vestea momentului despre Radu Drăguşin! Tricolorul, în mare formă. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre Radu Drăguşin! Tricolorul este în mare formă. A făcut spectacol în duelul cu AS Roma.

Internaționalul român a avut o prestație de excepție în campionatul italian.

Vestea momentului despre Radu Drăguşin!

Genoa a zdrobit-o pe AS Roma, în cea de-a șasea etapă din campionatul italian, scor 4-1.

Radu Drăguşin a strălucit pe gazonul arenei Luigi Ferraris, din Genoa.

Ieșind în evidență pe flancul defensiv, Drăgușin l-a surprins pe Alberto Gilardino, tehnicianul italienilor. Românul a intervenit și ofensiv, iar în minutul 74, internaționalul a trimis o pasă de gol precisă, finalizată cu succes de către Morten Thorsby. Cuplul Drăgușin – Thorsby a reușit să ridice scorul la 3-1.

Gazzetta dello Sport a revenit imediat cu o recenzie în ceea ce îl privește pe român. Datorită intervențiilor sale impresionante, jurnaliștii italieni i-au acordat fundașului nota 6,4.

Gudmundsson a fost cel care a deschis scorul marcând pentru Genoa, în minutul 5, însă AS Roma nu s-a lăsat și a egalat prin Cristante, în minutul 17. Tabela de marcat a arătat scorul de 2-1 pentru Genoa, chiar înainte de pauză.

Repriza a doua a fost una de poveste, Thorsby și Messias dublând avantajul până la finalul partidei.

În urma victoriei cu AS Roma, Genoa se situează pe locul 11 în campionatul Seriei A, cu șapte puncte obținute în urma a două victorii, unei remize și a trei eșecuri.

AS Roma rămâne pe locul 16, cu doar cinci puncte în urma celor șase etape disputate.