Vestea momentului despre Olimpiu Moruţan! Ce a făcut tricolorul la ultimul meci din Turcia. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre Olimpiu Moruţan! S-a aflat ce a făcut tricolorul la ultimul meci din Turcia. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Jucătorul român a trăit o dezamăgire în faţa unei codaşe a clasamentului.

Probleme pentru Olimpiu Moruţan chiar de Crăciun. Nu a avut o evoluţie deloc bună în faţa unei codaşe din Turcia.

Vestea momentului despre Olimpiu Moruţan!

Olimpiu Moruțan a fost titular în meciul dintre Pendikspor și Ankaragucu, încheiat la egalitate, 1-1. Deşi a fost titular, jucătorul român a fost schimbat în minutul 73. Atunci, echipa sa, Ankaragucu, conducea cu 1-0. A fost înlocuit cu Garry Rodrigues.

Echipa lui Moruțan a deschis scorul în minutul 18 al partidei cu penultima clasată, dar a fost egalată pe final, în minutul 79. A plecat cu un punct din deplasarea de la Istanbul. Pentru Ankaragucu a fost al patrulea meci la rând încheiat la egalitate în Superliga Turciei.

În acest moment, formaţia unde evoluează internaţionalul român a ajuns la 20 de puncte după 17 etape și ocupă locul 11. În următoarea etapă, aceștia vor juca ”acasă” împotriva uneia dintre echipele cu pretenții din Turcia, Trabzonspor.

De partea cealaltă, Pendikspor rămâne pe penultimul loc. Are doar 14 puncte și se pregătește de meciul cu Gaziantep, echipa lui Marius Șumudică.

Transferat de la Galatasaray pentru trei milioane de euro, Moruțan a bifat 17 partide pentru cei de la Ankaragucu în acest sezon. A reușit să înscrie de trei ori și a oferit două pase decisive.