Imagini șocante în Turcia! L-a bătut pe arbitru chiar pe teren. Olimpiu Moruțan, martor al scenelor / Video

Imagini șocante în Turcia! L-a bătut pe arbitru chiar pe teren. Olimpiu Morutan, martor al scenelor. Totul s-a întâmplat la meciul dintre Ankaragucu și Rizespor, din etapa 15 din campionatul turc.

Ankaragucu a reușit să remizeze cu Rizespor, 1-1. Olimpiu Moruțan a fost cel care a înscris unul dintre cele două goluri ale meciului, în minutul 14.

L-a bătut pe arbitru chiar pe teren. Olimpiu Morutan, martor al scenelor

Olimpiu Moruțan a deschis scorul în minutul 14, pentru Ankaragucu, însă în minutul 50, echipa românului a rămas în inferioritate din cauza cartonașului roșu pe care Ali Sowe l-a primit.

Finalul meciului a fost unul plin de evenimente, Topcu de la oaspeți a fost eliminat în minutul 90+5, iar Rizespor a restabilit egalitatea pe tabelă două minute mai târziu.

Asta nu este tot, imediat după fluierul final, președintele clubului la care Olimpiu Moruțan este legitimat l-a luat la bătaie pe arbitrul partidei.

Halil Umut Meler a fost lovit în față de către Faruk Koca. Cauza fiind rezultatul de remiză.

După ce a fost pus la pământ, arbitrul Halil Umut Meler a fost în continuare lovit, iar acesta a fost vizibil rănit.

Halil Umut Meler a arbitrat și partida din UEFA Champions League dintre Braga și Real Madrid, scor 1-2.