Vestea momentului despre George Puşcaş! Tricolorul, reuşită importantă în Serie B. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre George Puşcaş! Tricolorul, reuşită importantă în Serie B. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Atacantul echipei naţionale a reuşit să marcheze pentru echipa sa în ultima etapă.

George Puşcaş a reuşit să marcheze pentru cei de la Bari în ultima etapă de Serie B. Totuşi, formaţia românului a pierdut duminică, în deplasare, scor 1-3, în faţa grupării Venezia. A fost un meci care a contat pentru etapa a 29-a din Serie B.

Vestea momentului despre George Puşcaş!

Golul oaspeţilor a fost înscris de atacantul român George Puşcaş. Venezia a făcut repede 2-0 în prima repriză. Gytkjaer a deschis scorul, în minutul 3, iar Altare a înscris pentru 2-0 în minutul 15. Bari a revenit în meci în minutul 37, când a marcat George Puşcaş. Gazdele au avut însă ultimul cuvânt şi, după golul anulat de VAR pentru ofsaid, în minutul 83, Venezia a stabilit scorul final în minutul 90, prin Pohjanpalo. Puşcaş a fost titular la Bari şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 84.

În clasament, Venezia este pe locul al treilea, cu 54 de puncte, în timp ce Bari e abia pe 15, cu 34 de puncte.