Vestea momentului despre George Puşcaş! O nouă reuşită importantă pentru tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre George Puşcaş! O nouă reuşită importantă pentru tricolor. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Atacantul pe care selecţionerul se bazează la EURO 2024 a avut un nou meci bun în Serie B, la noua sa echipă.

George Puşcaş a marcat din nou pentru cei de la Bari, la ultimul meci din Serie B al echipei sale.

Vestea momentului despre George Puşcaş!

Fotbalistul român al celor de la Bari, George Puşcaş, a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1, în faţa formaţiei Pisa. A fost o dispută care a contat pentru etapa a 34-a a ligii secunde din Italia.

Pisa a deschis scorul în minutul 3, prin Calabresi. Puşcaş a egalat în minutul 60, din penalty. El a jucat până în minutul 76. La oaspeţi, Marius Marin, un alt tricolor important pentru Edi Iordănescu a fost integralist.

Pisa ocupă locul 9 în clasament, cu 44 de puncte, în timp ce Bari este pe 16, cu 36 de puncte. Lider este Parma, care are 70 de puncte. La Parma evoluează alţi doi români. Este vorba despre Dennis Man şi Valentin Mihăilă.