Vestea momentului despre George Puşcaş! Tricolorul, cel mai bun om al celor de la Bari. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Vestea momentului despre George Puşcaş! Tricolorul, cel mai bun om al celor de la Bari. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Atacantul naţionalei a marcat pentru cei de la Bari în ultimul meci.

Echipa italiană Bari a pierdut sâmbătă, în deplasare, scor 1-2, cu cei de la Como. A fost un meci din etapa a 33-a din Serie B. Golul oaspeţilor a fost înscris de atacantul român George Puşcaş.

Vestea momentului despre George Puşcaş!

La Como, George Puşcaş a avut o ocazie de a înscrie în minutul 37, dar nu a găsit poarta dintr-o poziţie bună. Gazdele au replicat un minut mai târziu, când Gabrielloni a deschis scorul. Como a mai ratat două ocazii de gol, în minutele 45+1 şi 50, pentru ca în minutul 60 Da Cunha să nu mai greşească şi să majoreze avantajul pentru gazde.

Puşcaş a încercat poarta lui Semper în minutul 62, însă goalkeeperul lui Como a scos excelent. Românul a reuşit totuşi să înscrie în minutul 90, stabilind scorul final, Como – Bari 2-1. George Puşcaş a fost integralist la Bari.

În clasament, Como este a doua, cu 64 de puncte, în timp ce Bari se află pe poziţia a 17-a, cu 35 de puncte. Într-un alt meci, Pisa a învins cu 3-1 pe Feralpisalo. Mijlocaşul român al Pisei, Marius Marin, a fost integralist, în timp ce Denis Herghelegiu a rămas pe bancă la Feralpisalo.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 33-a din Serie B: Cittadella – Ascoli 0-0; Como – Bari 2-1; Cremonese – Ternana 1-2; Pisa –Feralpisalo 3-1; Sampdoria – Sudtirol 0-1.