Vestea momentului despre Dan Petrescu! Performanţă importantă pentru antrenorul român. Meciul tocmai s-a terminat

Vestea momentului despre Dan Petrescu! Performanţă importantă pentru formația antrenorului român. Meciul tocmai s-a terminat, iar JeonBuk a bifat una dintre cele mai mari realizări din ultima perioadă.

Jeonbuk, gruparea pregătită de Dan Petrescu, s-a calificat în ”optimile” Ligii Campionilor Asiei! Cum s-a desfășurat partida.

Vestea momentului despre Dan Petrescu!

Jeonbuk a câștigat categoric duelul cu Bangkok United, scor 3-2, duel din cadrul ultimei etape din grupele Ligii Campionilor Asiei!

Formația lui Dan Petrescu a fost pe cale să își piardă speranțele încă de la fluierul de start al partidei, atunci când rivala a reușit să înscrie încă din minutul 4.

Până la pauză, Jeonbuk a reușit să egaleze prin reușita lui Moon Seon-Min, execuție finalizată cu succes în minutul 42 al duelului.

Tehnicianul român le-a oferit un discurs încurajator elevilor săi la pauză. Astfel, Jeonbuk a reușit să marcheze două goluri în interval de două minute.

Lee Dong-Jun a marcat de două ori, în minutul 76, respectiv 78, reușind să asigure cele trei puncte formației sale.

Oaspeții au închis tabela de marcat cu zece minute înainte de fluierul de final, prin reușita lui Poomchantuek.

Prin urmare, Jeonbuk a încheiat Grupa F pe poziția secundă, cu un total de 12 puncte, la distanță de un punct de liderul Bangkok United.

Conform regulamentului Ligii Campionilor Asiei, în ”optimi” se vor califica în mod direct câștigătoarele grupelor (10), iar următoarele șase locuri vor fi ocupate de cele mai bune șase echipe care au încheiat pe locul secund.