Dan Petrescu rupe tăcerea! Antrenorul român face anunţul momentului. Ce a putut să spună după ce şi-a jignit colaboratorii

Dan Petrescu rupe tăcerea! Antrenorul român face anunţul momentului. S-a aflat ce a putut să spună după ce şi-a jignit colaboratorii. Tehnicianul nu s-a putut stăpâni din cauza nervilor.

Formația pe care o pregătește Dan Petrescu s-a impus în fața celor de la Kitchee (Hong Kong), scor 2-1. Meciul dintre cele două echipe a avut loc în etapa a 5-a din Liga Campionilor Asiei.

Dan Petrescu rupe tăcerea!

Cu câteva minute înainte de finalul primei reprize, Jeon Tae-Wook a fost eliminat direct, iar Dan Petrescu nu s-a putut abține și a făcut o criză de nervi. Acesta a țipat la colaboratorii săi de la Jeonbuk.

”Stați ca proștii pe bancă toți”, ar fi spus tehnicianul, potrivit as.ro.

La finalul partidei, Dan Petrescu a declarat că este foarte fericit că jucătorii lui au reușit să câștige meciul.

”Sunt foarte fericit că am câștigat. Toți jucătorii s-au luptat bine, așa cum ne doream. Am marcat două goluri în prima repriză. În a doua parte, am fost într-un impas după o decizie ciudată, dar asta ține de arbitraj și nu vreau să comentez prea mult.
Kitchee și-a creat mai multe șanse în repriza a doua, dar am avut și noi câteva ocazii în ultimele minute. Am câștigat trei puncte importante.

Kitchee a câștigat doar un punct în cele cinci meciuri din Liga Campionilor Asiei, dar echipa merită mai multe puncte. Au avut o prestație foarte bună în repriza a doua. Nu a fost o diferență mare față de primul meci.

Liga Campionilor este scena pe care toate cluburile importante vor să fie. Ar fi dezamăgitor dacă Kitchee nu va fi acolo, pentru că este cea mai mare echipă din Hong Kong. La fel ar fi și pentru noi. Trebuie să trecem de faza grupelor. Trebuie să facem tot posibilul să ne calificăm. Nu contează că este Europa sau Asia, Liga Campionilor este la cel mai înalt nivel și toate cluburile vor să fie acolo”, a declarat Dan Petrescu, potrivit chosun.com.

Echipa lui Petrescu se află pe locul 2 în clasamenul grupei F din Liga Campionilor Asiei. Are nouă puncte acumulate în această competiţie.