Vedetele lui Laurențiu Reghecampf, umilite în direct! A dat de pământ cu Alexandru Mitriţă şi Andrei Ivan. Cuvinte dure la adresa celor doi jucători.

CSU Craiova, pe marginea prăpastiei! Laurențiu Reghecampf nu găsește răspuns. Jucătorii din Bănie au fost luaţi în colimator.

Vedetele lui Laurențiu Reghecampf, umilite în direct!

FCSB a dat de pământ cu CSU Craiova, în duelul din etapa a opta a Superligii, scor 3-0. Oltenii au fost bătuţi la scor de neprezentare, după ce jucătorii lui Elias Charalambous au fost în formă maximă, chiar și cu mici lipsuri în lot.

Edi Iordănescu a făcut public lotul ales pentru echipa națională, iar Alexandru Mitriță și Andrei Ivan nu au fost convocați.

Vivi Răchită îl susține pe Edi Iordănescu în alegerile făcute, fiind de părere că cei doi olteni au demonstrat în partida cu FCSB, de ce nu își merită locul în lotul reprezentantei României.

”Faze de atac, ce să spun… Toată lumea spunea că e nedreptate că nu au fost chemați la națională. Aseară puteau să îi răspundă lui Iordănescu, dar nu făcând un meci foarte slab, amândoi.

Primele două goluri de unde au plecat? Nu am înțeles ce a căutat Mitriță foarte jos. Să vină în 30 de metri, să ia el mingea. I-a- prins pe FCSB fără Chiricheș, fără Coman, fără Pantea. Trebuiau să fie mai răi, să îi arate lui Edi că a greșit”, a spus Vivi Răchită, potrivit Fanatik.

Andrei Ivan, dezamăgit complet!

Atacantul oltenilor a băgat capul în pământ de supărare. La finalul partidei cu FCSB, jucătorul a spus clar. Formația lui Charalambous l-a luat prin surprindere.

“Nu-mi găsesc cuvintele, am luat trei goluri ca niciodată, în repriza a doua am ieșit la joc și ne-am creat câteva ocazii dar n-am reușit să marcăm. Ne îngrijorează, dar sperăm ca de la următorul meci să marcăm și noi.

Am pierdut foarte repede mingea, degeaba am avut posesie dacă n-am marcat. Chiar nu pot să-mi dau seama. Primele reprize foarte slabe (n.r. – comparație cu meciul cu Farul Constanța).

Când am intrat în vestiar la pauză nu-mi venea să cred. Nu știam ce s-a întâmplat! A vorbit Mister cu noi și am ieșit cu altă față“, a declarat Andrei Ivan, la finalul meciului din Ghencea.